Błaszkowskie Noce 2016

„Błaszkowskie Noce 2016” startują w ostatni weekend sierpnia na zakończenie wakacji, aby aktywnie i rodzinnie spędzić czas, wziąć udział w biegach przełajowych, pierwszym rajdzie turystycznym, podziękować za tegoroczne plony, odrobinę poświętować, nacieszyć się dobrą kuchnią, swojską muzyką i atmosferą, aby poznać ciekawych ludzi, zatopić się z artystami w urocze zakątki gminy Błaszki, odkryć „Szlak dworków Szlacheckich”, źródło rzeki Trojanówki, zapoznać się z nową mapą turystyczną gminy, porozmawiać o budżecie obywatelskim dla miasta Błaszki, aby atrakcyjnie i aktywnie spędzić czas w Błaszkach!

Zapraszamy na rodzinne święto do Błaszek, gdzie w dniach od 26 do 28 sierpnia odbędzie się II edycja „Błaszkowskich Nocy”. Na gości czekają: Kraina malucha, Nocny Armagedon, Jarmark Błaszkowski, Wycieczki turystyczne, Rajd turystyczny oraz Spotkania ze sztuką, ale przede wszystkim dobra zabawa, biesiadna muzyka i swojskie jadło. Błaszkowskie Noce łączą aktywność z wypoczynkiem!

Składowe projektu:

19-27 sierpnia Plener malarski z udziałem malarzy z Polski, Warsztaty plastyczne oraz Warsztaty rękodzieła w Centrum Kultury w Błaszkach.

26 sierpnia piątek od godz. 18.00 – II Nocny Armagedon w Wojkowie, ekstremalne biegi przełajowe z przeszkodami przez las i bezdroża.

27 sierpnia (sobota) od 18.00 do 24.00 i 28 sierpnia (niedziela) od 18.00 do 23.00 atrakcje w Parku na Placu Niepodległości w Błaszkach. Atrakcje dla najmłodszych już od 16.00.

Strefa biesiadna – sobota: Kapela „Spod Dębu” z Mzurek, Zespół Kabaretowo-Biesiadny „Biesiada Polska”, Kapela „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego, Zespół RMH z Błaszek.

niedziela: „Paka Klonowiaka” z Klonowej, Daniela Zabłocka, Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego „Cztery struny skrzypiec”.

Prowadzenie wieczorów koncertowych: Magdalena Libiszewska i Leszek Bonar.

II Jarmark Błaszkowski podczas którego będą rozstawione stoiska organizacji społecznych z terenu gminy z prezentacją sztuki kulinarnej i propozycją smakowitych potraw w Strefie niskich cen, stragany oraz animacje dla najmłodszych i starszych podczas Pikniku Rodzinnego w tym: Zabawy szlachty zagrodowej, Rozmowa Pana, Wójta i Plebana, Warsztaty artystyczne, Kraina zabaw dla dzieci. 

27 i 28 sierpnia Wycieczki z przewodnikiem PTTK po gminie, 28 sierpnia I Rajd turystyczny śladami rzeki Trojanówki (zapisy w sobotę 27 sierpnia). Podsumowaniem Błaszkowskich Nocy będą Dożynki Gminne w niedzielę 28 sierpnia z mszą o godz. 17.00 oraz animacjami.

W imieniu mieszkańców zaprasza Burmistrz Błaszek – Karol Rajewski.

bn_2016_plakat_v2

bn_menu_2016parkingi_v2